משכנתה הפוכה – פנסיונית

רבים מהישראלים מקבלים סיוע כלכלי מהוריהם גם כשהם הורים בעצמם. משפחות צעירות מתקשות לסיים את החודש ללא עזרה הזאת. חלק מההורים עוזרים לילדיהם בכל חודש או כמה פעמים בשנה בתשלום למוסך או לגן, לקניות בסופר, תשלום חשבונות שוטפים, ריהוט הבית, שכר דירה ועזרה בקניית דירה.

בהרבה מקרים המימון השוטף הזה חונק את ההורים – אנשים שמוכנים לספוג פגיעה משמעותית באיכות החיים שלהם כדי שהילדים יחזיקו מעמד.

עכשיו בתקופת הקורונה הצורך בסיוע מסוג זה מורגש עוד יותר.

אז אם ילידכם מעוניינים לרכוש דירה ולא מצליחים להגיע להון עצמי או לעמוד בהחזר החודשי, ואתם ההורים, ברצונכם התמידי לסייע יכולים לעזור להם בכך שתוכלו לשעבד את הנכס שלכם לטובת עזרה לקניית דירה לילדיכם או מימון לימודים או כל דבר אחר.

אם אתם נקלעתם לבעיות כלכליות ויש לכם דירה או נכס שאינם משועבדים לבנק, או שאתם מעוניינים לרכוש נכס נוסף – גם לכם יש פתרון והפתרון הינו זהה בן אם מדובר בעזרה לילדים או לעצמכם ושמו משכנתה הפוכה או פנסיונית.

אז מהי משכנתה הפוכה?

משכנתה הפוכה היא הלוואה המיוחדת המיודעת לגיל 60 פלוס (ויש מקרים שניתן לקבל החל מגיל 55) שנועדה לשמור על רמת החיים שלהם ושל יקיריהם. באמצעות סכום חד פעמי, גדול יחסית, הניתן תמורת משכון הדירה או הנכס שלכם (כ-15%-50% מערך הנכס וזה תלוי גיל, ככל שהגיל מבוגר יותר כך ניתן לקבל יותר מימון)

כל אחד יכול למשכן את הבית שלו ,אם הוא לא ממושכן לבנק אחר ולקבל עבורו סכום מסוים.
מדובר בהלוואה לכל מטרה שאינה מוגבלת בזמן ולא צריך להחזיר אותה בהחזרים חודשיים שוטפים. מעבר לכך, גם אם אין צורך לעשות ביטוח חיים כפי שעושים במשכנתה רגילה.

מה לגבי ההחזר החודשי של משכנתה הפוכה?
לא חייבים לשלם את החזרי המשכנתא מדי חודש, אלא פשוט ניתן לא לשלם כלום ולצבור עוד ועוד חוב שיוחזר רק כשהלווה ילך לעולמו. ההלוואה ניתנת לכל החיים, כלומר עד שהלווה נפטר.
ברגע שהלווה נפטר מציעים ליורשים שלו לסגור את החוב על ידי מכירת הדירה או שהם יכולים פשוט להעביר את המשכנתא למשכנתא רגילה בבנק רגיל ובעצם למחזר את המשכנתא.

מתי צריך להחזיר את הכסף לבנק?
הכסף צריך לחזור לבנק באחד משני המקרים:
פטירה של שני בני הזוג
מכירת הדירה

מה הסכום בעצם שמחזירים לבנק?
הסכום שמוחזר לבנק זה הסכום המקורי שניתן על ידי הגוף המלווה בנוסף לתשלומים שלא שולמו לאורך התקופה של ההלוואה.

לדוגמא: זוג לקח משכנתה הפוכה בסך של 500 אלף ₪ עם ריבית שנתית של 5%.
ההחזר החודשי עומד על 2083 ₪ .  במידה ולאחר שנה הזוג החליט שברצונו למכור את הדירה הבנק יבקש לקבל בחזרה את הסכום של ההלוואה המקורית בסך של 500 אלף ₪ בתוספת של חוב בסך של  25000 ₪ בתום שנה (5% מהסכום המקורי) בתוספת לשינויי מדד במידה והיו.

מה גובה הריבית?
גובה הריבית בין 5%-6% וצמודה למדד מחירים לצרכן.  הריבית יחסית גבוהה לריביות למשכנתאות היום. מדובר בהלוואה לכל מטרה שתמיד מתומחרת גבוה.

כמה משכנתה ניתן לקבל?
כ15%-50% אחוז משווי הנכס הקיים, תלוי בגיל הלווים – ככל שלווים מבוגרים יותר כך אחוזי המימון גדלים. גובה הלוואה יכול להגיע עד 1.8 מיליון ₪ .

לסיכום,

האם זה משתלם?
מדובר בכלי פיננסי עבור קהל המבוגר שזקוק לכסף בשבילם או בשביל לעזור לילדים שלהם אך לא יכול לעמוד בהחזרים החודשיים של המשכנתה.

משכנתה זו עדיפה על מכירת הבית ועדיפה על הלוואות אחרות .אין צורך בהחזרים החודשיים ,צוברים ריבית לאורך התקופה, לאחר מכירת הדירה הגוף הפיננסי מקבל את סכום ההלוואה בתוספת של ריבית שנצברה.

אם אתם מתקרבים לגיל 60 או שאתם כבר בני 60 פלוס וזקוקים לכסף, או שפתרון זה נמצא מתאים עבור ההורים שלכם אני מזמינה אותכם להתייעץ איתי ואנחנו ביחד נתאים את המשכנתה שהכי מתאימה עבורכם.

גם אם אתם לא הגעתם לגיל 60 פלוס ו/או מעוניינים לקבל ייעוץ ובדיקת כדאיות מחזור המשכנתה שלכם מזמינה אותכם ליצור איתי קשר ולקבל ייעוץ.

ייעוץ ראשוני במתנה ממני.
אירית – יועצת משכנתאות ופתרונות פיננסיים מבית איתנים
תדברו איתי היום כדי לשלם פחות מחר 

ליעוץ ראשוני ללא התחייבות

השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת!

דילוג לתוכן